Menu
Základní škola Brno, Měšťanská 21, příspěvková organizace
ZŠ Brno
Měšťanská 21, p. o.

eTwinning na Měšťance

eTwinning na Měšťance

Co je eTwinning?  

Dne 9. května je mezinárodní den eTwinningu a i naši žáci se těchto projektů účastní.  

Je to příležitost pro všechny mladé Evropany, kteří se mohou během studia účastnit vzdělávacího projektu s partnery z dalších evropských zemí.  

Naši žáci už se zapojili do několika eTwiningových projektů, v tuto chvíli probíhají dva na mezinárodní úrovni. 

Jedním z nich je projekt GreenHeroes, do kterého je zapojena třída 8.B společně se školami z Německa, Polska a Česka. V rámci aktivit spojených s projektem se žáci zapojili do výroby česko-německo-polského ekologického slovníku, udělali své Avatary, aby se seznámili s ostatními žáky z projektu, vyrobili plakáty, které připomínají, jak dodržovat ekologická pravidla ve škole, navštívili provozovnu SAKO Brno, kde se dozvěděli o energetickém využití odpadu v Brně, udělali prezentaci o Holáseckých jezerech, vytvořili výrobky z materiálu sloužícímu k vyhození - tzv. upcycling, úspěšně absolvovali videohovor se žáky z Berlína a mnoho dalšího. Vše probíhá v anglické jazyce.  

Jejich cestu projektem můžete sledovat na tomto odkazu:  

https://padlet.com/tamarasipula/greenheroes-tamara-chmelinova-zs-brno-cz-1lpbu4ss2kbxqhux 

Druhým projektem probíhajícím na naší škole je My favourite school lunch, který spustili kolegové z Polska a do dnešního dne se jej účastní kromě našich žáků ještě žáci z Francie, Chorvatska, Turecka a Španělska. Jedná se o sdílení fotografií oblíbených jídel ze školních kuchyní. K obrázkům se píší komentáře a mnohdy nechybí ani recepty. Každý obrázek lze hodnotit počtem hvězdiček. Některé školy přidávají i fotografie školní jídelny. Dosud byli aktivně zapojeni žáci šestých tříd, kteří aktuálně v hodinách angličtiny probírají téma „food“. Mají tak reálnou možnost se seznámit s anglickými texty svých vrstevníků ze zahraničí a nahlédnout doslova pod pokličku. 

https://padlet.com/michalak_agata84/my-favourite-school-lunch-xyp6sg79tgt6771t

Těšíme se na další projekty.  

Vaše Mešťanka 

Datum vložení: 9. 5. 2023 8:00
Autor: Mgr. Leona Patloková

Pro rodiče

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Spolupráce